Sosyal ağlarda biz

Özel Malatya Çamlıca Okulları Hizmetiçi Eğitim Seminerini Başarı İle Tamamladı

Özel Malatya Çamlıca Okulları, Rekor Temel Lisesi ve Çamlıca Minika Anaokulu; 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı için düzenlenen iki günlük seminer programıyla eğitim sürecini başlattı.
 
 
 
Malatya Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen seminerin 1. gününde Çağdaş Drama Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Yaratıcı Drama Lideri Eğitmeni Özlem Öznur Gökbulut, Okulöncesi ve ilkokul öğretmenleri ile başlayan Atölye Çalışmaları başlığı altında; Takım Ruhu, Motivasyon, Kaynaştırma gibi konuları ele aldı. Eğitmen Gökbulut; Çocuk Oyunları, Kendini Sembollerle Tanıtma, Yarışmalar, Materyallerle Yaratıcı Drama gibi eğitsel oyunları birebir okulumuz öğretmenleri ile birlikte uyguladı. Basının da ilgi gösterdiği seminerde Özel Malatya Çamlıca Okulları Müdür Yardımcısı Özgül Deniz, basına verdiği demeçte, “Bu tür eğitim seminerlerine çok önem veriyoruz. Seminerlerimizin eğitim dönemi içerisinde ve diğer yıllarda devamı gelecek.” şeklinde konuştu.
 
 
 
Seminerin 2. oturumda Drama Eğitmeni Özlem Öznur Gökbulut, öğretmen ve idarecilerimize ‘İletişimin İnsan Üzerindeki Etkileri, Örgütsel İletişim’ konularında birer sunum yaptı.
 
 
 
Kale Göl Otelde gerçekleşen seminerin 2. gün programında ise Malatya eğitimini geçmişten günümüze taşıyan, eğitim raporlarının hazırlanmasında önemli katkısı olmuş Mili Eğitim Eski İl Müdürü Hamza Doğuç, ‘Toplam Kalite, Okul Yönetim Esasları ve İletişim’ başlıklı konularda birer sunum yaptı. Doğuç, ayrıca eğitim hayatındaki tecrübelerini öğretmenlerimizle paylaştı.
 
 
 
Özel Malatya Çamlıca Okulları Kampüs Müdürü İrfan Uyan da seminer de bir sunum gerçekleştirdi. Uyan, yaptığı sunumda ‘Öğretmenlikte Dikkat Edilecek Hususlar, Teknolojinin Okullarda Kullanılması’ konularında bilgi ve tecrübelerini aktardı. Seminerde ayrıca Çamlıca Okulları Kurumsal İletişim Sorumlusu Hakan Söğüt, ‘Kurumsal İletişim ve Vizyon’ konulu bir sunum gerçekleştirdi.
 
 
 
Etkili ve verimli geçen seminerde kapanış konuşmasını yapan Özel Çamlıca Okulları Kurucusu Mustafa Sarıtaç, kurumsal kültürün önemine dikkat çekerek aidiyet duygusunu ele aldı. Kurucumuz Sarıtaç, tüm eğitim personeline Katılım Belgesi Sertifikası vererek 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının sağlıklı ve başarılı geçmesi temennisinde bulundu.