Sosyal ağlarda biz

MEB 5. SINIF İNGİLİZCE PROGRAMI YAYINLANDI

2017-2018 eğitim öğretim yılında bazı ortaokulların 5. sınıflarında uygulanacak yabancı dil ağırlıklı eğitim uygulamasına yönelik “Yabancı Dil Ağırlıklı 5. Sınıf İngilizce Dersi Öğretim Programı” taslağı güncellenmiştir.
 
     Öğrencilerimizin en az bir yabancı dili yazılı ve sözlü iletişim kurabilecek şekilde iyi derecede öğrenmesini sağlamak üzere eğitim yöntemlerinin geliştirilmesi ve müfredatta gerekli düzenlemelerin yapılması için yabancı dil öğreniminin okullarımızda daha etkin hale getirilmesine ve yabancı dil eğitiminin niteliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce sürdürülmektedir.
 
     Yabancı dil ağırlıklı eğitim uygulaması, 2017-2018 eğitim öğretim yılı için ülke genelindeki bütün ortaokullarda değil, ilk aşama olarak bazı ortaokulların 5. sınıflarında başlatılacaktır. Bu amaçla ortaokul 5. sınıflarda uygulanacak “Yabancı Dil Ağırlıklı 5. Sınıf İngilizce Dersi Öğretim Programı” alanda uzman öğretim üyeleri tarafından Genel Müdürlüğümüzde görev yapan ilgili personelin de katkılarıyla hazırlanmıştır. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına sunularak düzenlenen söz konusu Taslak Öğretim Programının son versiyonu kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.
 
ÖĞRETİM PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ..